Odkomarzanie terenów zielonych i ogrodów przydomowych metodą naziemną

Usługi DDD

Komary są wyjątkowo uciążliwymi owadami, ich obecność w ogrodzie czy na działce może zniechęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nierzadko skutecznie utrudniają wszelkiego rodzaju prace ogrodowe. Jeśli chcecie Państwo, aby komary nie zepsuły przyjemności ze spędzania czasu i wypoczynku w ogrodzie polecamy wykonanie zabiegu odkomarzania.

Zwalczanie dorosłych komarów z użyciem metody ULV

Firma Radpol oferuje Państwu specjalistyczną usługę, polegającą na dezynsekcji terenów zielonych i ogrodów przydomowych mającą na celu zwalczenie komarów. Oferta jest skierowana do organizatorów imprez okolicznościowych i masowych tj. festyny, pikniki, imprezy plenerowe, koncerty, jak również do właścicieli domów prywatnych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, ogródków piwnych oraz Urzędów Miejskich, którzy są właścicielami Parków i innych terenów zielonych.

Metody odkomarzania:

  • Odkomarzanie metodą naziemną z użyciem opryskiwaczy spalinowych „na zimno” jest zabiegiem najczęściej stosowanym, o dobrej skuteczności. Tutaj krople cieczy roboczej o wielkości około 200 mikrometrów wyrzucane są wraz z rozpędzonym powietrzem na podobnej zasadzie jak w domowych atomizerach, pokrywając tylko te powierzchnie które na podstawie swojego doświadczenia wybierze specjalista DDD wykonujący zabieg;
  • Odkomarzanie metodą naziemną zamgławiania „na gorąco” polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które generuje bardzo drobną kroplę ULV (Ultra Low Volume). Krople powstające podczas zamgławiania ULV mają około 20 mikrometrów. Powstająca z cieczy roboczej mgła początkowo unosi się w ogrodzie efektywnie działając w wyższych partiach zakrzewień Państwa ogrodu następnie delikatnie i powoli opada penetrując wszystkie zakamarki ogrodowej roślinności skutecznie unieszkodliwiając chowające się tam komarzyce. Nierzadko w celu poprawy przyczepności cieczy roboczej ze środkiem owadobójczym dodaje się do niej specjalnej substancji (tzw. nośnika olejowego). Dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy, a ciecz robocza z aktywnym składnikiem owadobójczym wysycha wolniej więc skuteczność takiego oprysku jest nieco dłuższa. Dodanie nośnika pomaga nieco w przypadku, gdy po aplikacji pojawi się rosa. Dzięki nośnikowi preparat nie spłynie z miejsc, na które został naniesiony.
Odkomarzanie terenów zielonych
Odkomarzanie terenów zielonych

Zaaplikowany w obu przypadkach środek owadobójczy pokrywa roślinność ogrodu: krzewy i zarośla, które są miejscem zapewniającym schronienie komarów i meszek. Skuteczność zabiegu jest większa, jeśli zabieg zostanie wykonany na większej powierzchni – najlepszym rozwiązaniem jest porozumienie się z sąsiadami i aplikacja preparatu na większą powierzchnię. Tym sposobem uzyskają Państwo większą skuteczność oraz obniżycie Państwo koszty takiego zabiegu. W zależności od warunków atmosferycznych działanie zaaplikowanych insektycydów trwa do kilku tygodni. Jeśli padają ulewne deszcze, to preparat jest wcześniej spłukiwany z powierzchni roślinności i jego skuteczność maleje. Należy pamiętać, że środki owadobójcze mogą być stosowane tylko w pewnych ściśle określonych warunkach temperaturowych.

Odkomarzanie zbiornika wodnego

Jeśli posiadacie Państwo w ogrodzie/na działce oczko wodne, w którym rozwijają się larwy komarów nie musicie czekać aż samice wylecą i będą was kłuć. Firma Radpol oferuje zwalczanie komarów w miejscu rozwoju dużej liczby osobników na małym obszarze – w oczku wodnym. Stosujemy w pełni ekologiczny i bezpieczny dla ludzi i zwierząt preparat mikrobiologiczny (larwicyd) działający jedynie na larwy komarów i meszek. Nie tworzy on żadnej bariery tlenowej dla organizmów żyjących w wodzie jak mają to inne „ekologiczne” preparaty. Ten środek jest w 100% skuteczny i zwalcza tylko te organizmy, przeciwko którym został stworzony. Ulega biodegradacji pod wpływem promieniowania słonecznego.


W celu przygotowania ogrodu do aplikacji insektycydów przed opryskiem należy dokładnie uprzątnąć ogród. Należy schować zabawki dzieci, okryć lub schować meble ogrodowe, grilla, zakryć zarybione oczka wodne. Dopiero tak przygotowany ogród można poddać skutecznemu zabiegowi odkomarzania.

Odkomarzanie terenów zielonych
Odkomarzanie terenów zielonych