Przycinka pielęgnacyjna drzew

Usługi DDD

Firma Radpol zajmuje się wykonywaniem przycinki pielęgnacyjnej drzew nie zależnie od ich wysokości. Zgodnie z treścią przepisów prawa dozwolone jest wykonywanie następujących zabiegów w obrębie korony drzew:

Przycinka pielęgnacyjna drzew
Przycinka pielęgnacyjna drzew
  • usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych lub wchodzących w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi;
  • kształtowanie korony drzewa, którego wiek nie przekracza 10 lat;
  • utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa.

Zgodnie z powyższymi wytycznymi przepisów prawa cięcie koron drzew możliwe jest tylko w ściśle określonych przypadkach i nie może być tutaj mowy o dowolności takiego działania.

Cięcie gałęzi może być wykonane w wypadku konieczności usunięcia martwych, porażonych patogenami lub zamierających gałęzi, niebezpieczeństwa zachwiania statyki drzewa, ale również w razie konieczności zapewnienia widoczności. Zawsze należy przycinać lub usuwać gałęzie uszkodzone na skutek robót budowlanych i remontowych. Prace te powinny być przeprowadzane wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, jako cięcia:

  • kompensacyjne, umożliwiające regenerację po uszkodzeniu mechanicznym, np. przez roboty budowlane;
  • redukcyjne, zmniejszające obciążenie korony po utracie korzeni;
  • wykonywane ze względów bezpieczeństwa;
  • korygujące – zmniejszające rozmiar drzewa w razie kolizji z infrastrukturą lub budynkami;
  • sanitarne usuwanie martwych lub zamierających gałęzi.

Należy pamiętać, że przycinanie drzewjest czasem konieczne, jednak zawsze jest ono dla nich w mniejszym lub większym stopniu szkodliwe. Najczęściej popełnianym błędem jest nadużywanie tego zabiegu lub jego nieprawidłowe wykonanie, na przykład przeprowadzanie w nieodpowiednim terminie.

Radpol wykonuje także inne prace porządkowe w ogrodach.

Firma Radpol oferuje Państwu obsługę na najwyższym poziomie oraz w przystępnej cenie. Ponadto, zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszej firmy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 608-435-866.