Jakie owady eliminuje fumigacja?

Usługi DDD

Jakie owady eliminuje fumigacja?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz swoje przedsiębiorstwo i zależy Ci, aby pozbyć się szkodników, czy też jesteś w trakcie zakładania firmy transportowej i zgodnie z przepisami musisz zadbać o fumigację – warto, abyś wiedział, na czym dokładnie polega ten zabieg, w jakich branżach jest wykorzystywany, a także jakie owady zwalcza fumigacja. O czym powinieneś pamiętać, decydując się na gazowanie?

Gazowanie owadów – co warto wiedzieć?

Fumigacja to sposób pozwalający pozbyć się szkodników, takich jak owady czy gryzonie. Odbywa się to za pomocą różnorakich metod – dawniej do tego celu używano m.in. bromku metylu, jednak obecnie ze względu na jego szkodliwość dla środowiska, zastąpiony został fosforowodorem. Co ciekawe, zwalczanie szkodników może być przeprowadzane nie tylko za pomocą gazu, ale również pary, a także dymu.

Choć procedura fumigacji pozwala przede wszystkim zlikwidować szkodniki drewna, to często stosowana jest także w innych sytuacjach.

Fumigacja szkodników drewna – o czym należy pamiętać?

Zgodnie z prawem transportowym, niezbędne jest stosowanie fumigacji drewna, a także opakowań drewnianych poza granicami Unii Europejskiej, a także nawet w przypadku niektórych jej członków. Wynika to bezpośrednio ze względów bezpieczeństwa – celem jest oczywiście zatrzymanie rozprzestrzeniania się szkodników.

Co ciekawe, każdy materiał, który został zdezynfekowany musi mieć wypalony znak IPPC, a także informację o sposobie fumigacji. Warto jednak wiedzieć, że gazowanie wcale nie musi obejmować sklejek, kartonów, czy też innych materiałów, które wykonane zostały z przetworzonego drewna.

Gazowanie owadów – gdzie jest stosowane i czy jest bezpieczne?

Fumigacja szkodników drewna stosowana jest jednak nie tylko w firmach zajmujących się transportem, ale również w prywatnych domach, a także obiektach sakralnych wykonanych z drewna. Procedura ta przydatna jest też w przypadku wszelkich innych drewnianych obiektów.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że gazowanie owadów jest całkowicie bezpieczne – nie stwarza zagrożenia ani dla ludzi, ani dla samego środowiska. Z tego właśnie względu stosowane jest na szeroką skalę. Co więcej, fumigacja wykazuje również niezwykle dużą skuteczność, jednakże należy pamiętać, aby zawsze była ona przeprowadzona przez w pełni wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników. Przykładem firmy działającej na terenie miasta Wrocław jest Rad-Pol – decydując się na skorzystanie z usług specjalistów, można mieć pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie, a także okaże się skuteczny.

Szkodniki zwalczane podczas fumigacji

Fumigacja pozwala skutecznie zwalczyć wszystkie gatunki szkodników drewna, które żerują w obiektach i zabytkach. O jakich szkodnikach mowa?

  • Spuszczel pospolity,
  • krokwiowiec piłkorożny,
  • wyschlik grzebykorożny,
  • kołatek domowy.

Wyżej wymienione szkodniki różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem drewna, w którym żerują – w związku z tym nie spotyka się ich w tych samych fragmentach.

Co ciekawe, najczęściej spotykane szkodniki drewna to spuszczel pospolity, a także kołatek domowy. Ten pierwszy preferuje suche drewno, toteż częściej spotykany jest w wyższych częściach budynków. Ten drugi z kolei żeruje w niższych partiach, częściej atakując meble, ramy obrazów, czy jakiekolwiek inne wykonane z drewna zabytkowe przedmioty.

Szkodniki drewna – koniecznie należy się ich pozbyć

Drewno jest niezwykle narażone na działalność szkodników, które bytując w nim, przyczyniają się do jego niszczenia. Niezbędne jest więc podjęcie odpowiednich środków, które pozwolą na eliminację owadów. Gaz ze względu na swoje właściwości, jest w stanie dotrzeć do wnętrza drewna, co pozwala usunąć nawet te szkodniki, które znajdują się głęboko w strukturze materiału.

W ofercie firmy Rad-Pol znajduje się jednak nie tylko gazowanie szkodników drewna, ale również fumigacja owadów w ziarnie. Specjaliści są w stanie pozbyć się niechcianych gości nie tylko szybko, ale również skutecznie. Warto zaufać profesjonalistom.